Witaj!
Nazywam się Katarzyna Skrzypacz.

Jestem biologiem, pedagogiem specjalnym oraz
pełnym pasji nauczycielem.

Stworzyłam projekt Mind Your Child,
aby rozpowszechniać wiedzę z zakresu neuroedukacji oraz prawidłowego rozwoju dziecka.

Your Neuroeducation specialis.

O mnie

Myślę, że moim największym darem jest zdolność nawiązania z dzieckiem prawdziwej, otwartej relacji, tak aby poczuło się przy mnie dobrze i bezpiecznie. To jak dodatkowy zmysł umożliwiający mi jeszcze lepszą obserwację mocnych i słabych stron podopiecznego. Dzięki temu mogę współpracować z nim tak, aby jego atrybuty stały się jego dumą i siłą, a nieumiejętności były odpowiednio zaopiekowane. Bezpośrednia praca z dziećmi posiadającymi różne możliwości rozwojowo-intelektualne pozwoliła mi doskonalić się w precyzyjnej obserwacji indywidualnych potrzeb dziecka.

OLIGOFRENOPEDAGOG

Jako oligofrenopedagog, czyli specjalista do pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonej, prowadzę spersonalizowane zajęcia z uczniami wg ich możliwości i potrzeb, w celu przywrócenia im maksymalnego poziomu ich rozwoju i sprawności intelektualnej. Ta współpraca ma przygotować ucznia do funkcjonowania w społeczeństwie na jak najwyższym poziomie. Zajęcia są często oparte na autorskich programach z doborem odpowiednich treści i środków dydaktyczno – wychowawczych, co przynosi widoczne efekty.

arrow

PEDAGOG

Będąc pedagogiem szkolnym jestem w stanie rozwiązywać problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz edukacyjne grupy lub jednostek w ścisłej współpracy z rodzicami oraz innymi nauczycielami i specjalistami. Takie wyzwania wymagają wykazania się niezwykłą empatią i cierpliwością, a także rozwijają zdolność budowania pozytywnych relacji międzyludzkich, wzajemnego zaufania oraz odnajdywania najlepszej drogi w trudnej sytuacji. Znam rzeczywistość szkolną oraz wymogi prawne, dzięki temu jestem w stanie jeszcze lepiej doradzić czy nakierować rodziców i opiekunów w razie potrzeby.

arrow

NAUCZYCIEL BIOLOGII

Uwielbiam pracę nauczyciela przedmiotowego. Biologia to moja pasja, którą chcę dzielić się ze swoimi uczniami. Świat biologii jest zachwycający, dlatego chcę wzbudzać w swoich uczniach ciekawość i potrzebę ciągłego poznawania otaczającego nas świata - aby przez jego zrozumienie mogły lepiej odnaleźć swoje wymarzone miejsce w życiu. Bo przecież z zamiłowania do biologii wywodzą się m.in.: lekarze, weterynarze, farmaceuci, behawioryści, naukowcy, i wiele innych wspaniałych zawodów.

arrow

NEUROEDUKATOR

Pochłania mnie neurobiologia oraz pedagogika wraz z psychologią, dlatego też moje doświadczenie i wiedzę kieruję w stronę poznania zasad oraz mechanizmów funkcjonowania ludzkiego mózgu. Biorę udział w licznych kursach i wykładach oraz analizuję publikacje i badania z szybko rozwijających się dziedzin neuronauk. Na podstawie aktualnej wiedzy akademickiej chcę wyposażyć młodsze pokolenia w umiejętność wykorzystania swojego wyjątkowego potencjału.

arrow

Skąd pomysł na Mind your Child?

Mind your child logo

Praca z dziećmi udowodniła mi, że każde z nich jest wyjątkowe i potrzebuje jedynie odpowiedniego podejścia, aby mogło w pełni rozwijać swoje możliwości.

Chcę, żeby Mind Your Child było miejscem, w którym każdy mój podopieczny będzie budował swoją pewność siebie, dzięki umiejętnemu posługiwaniu się odpowiednimi technikami efektywniejszej nauki. I z takim przygotowaniem, wiarą w swoje talenty i głową pełną niezwykłych pomysłów ruszył w świat.

Moim celem jest sprawić by dzieci mogły
uwalniać swój potencjał dzięki nowej edukacji
godnej XXI wieku.

W wolnym czasie jestem entuzjastką spokojnych wieczorów z dobrą książką w ręku, aromatyczną herbatką w pięknym kubku i wtulonym czworonożnym przyjacielem u boku. Wielką radość sprawia mi gotowanie, a przede wszystkim pieczenie ciast, i goszczenie bliskich w swoim domu. Całodniowe wycieczki rowerowe, piesze wędrówki, poznawanie nowych miejsc i kultur to dla mnie pełnia szczęścia. Aktualnie poszerzam swoje umiejętności muzyczne o naukę gry na skrzypcach. A moim marzeniem jest zobaczyć wieloryby z bliska.

Your Neuroeducation specialis.

Zapraszam również na moje
social media

Facebook Instagram

Certyfikaty

Cert 1 cert 2
cert 3 cert 4
cert 5 cert 6 cert 7